Plánujete svatbu a přemýšlíte čím zabavit své hosty? Způsobů jak hosty zabavit je několik. Nejčastěji jsou to svatební hry. Pověřte svědky, aby připravili 2-3 hry. Tak aby toho nebylo zbytečně mnoho, ale zpestřilo odpoledne/večer.

​​​​​​​Svatební kvíz
Určitě jedna z nejznámější her. Je jednoduchá, zábavná, při výběru dobrých otázek se i vy i hosté dobře pobaví. Otázky si nepřipravujte sami, abyste je dopředu nevěděli. Oba novomanželé se posadí zády k sobě. Vzájemně si vymění botu, tak ať mají jednu botu nevěsty a jednu botu ženicha. Vždy zvedají botu jako odpověď. Např. na otázku: „Kdo drží doma kasu?“ pokud ženich, zvedá se bota ženicha, pokud nevěsta, zvedá se bota nevěsty. Vtip je v tom, že ani jeden nevidí odpověď toho druhého. Svědci, kteří pokládají otázky počítají kolikrát se odpovědi shodovali.

Rok s novomanželi – 12 měsíců
Pokud máte akční hosty, je tato hra přesně pro vaší svatbu. Pravidla hry jsou jednoduchá, avšak se u toho hosti trochu zapotí. Nachystejte 12 židlí, po každém kole jednu odeberte. Vyberte 13 dobrovolníků, kteří postupně plní 12 jednoduchých úkolů, např. donést něco modrého, kytičku, botu, kravatu. Vždy když daný předmět najednou, sednou si na jednu z židlí. Vypadává ten, na kterého nezbude židle. Ti, kteří vypadnou, dostanou úkol od novomanželů, který musí splnit v průběhu následujícího roku (může to být i v konkrétním měsíci, první co vypadne bude plnit úkol v lednu, druhý v únoru atd.). Úkoly můžou být například: uvařit novomanželům oběd, pozvat novomanželé do kina, divadla, na bowling, jít na výšlap, apod. A vítěze naopak někam pozvou novomanželé. :-)
Svatební tombola
Tombolu jistě všichni známe, ať už právě ze svateb, plesů nebo různých městských, vesnických akcí. Vtip je v tom, že tombola obsahuje nečekané překvapení. Například pod názvem „dům na klíč“ se skrývá klíčenka s domem nebo „archivní víno“ – rozinky. Fantazii se opravdu meze nekladou.
Obdobou tomboly může být dražba. Hosté předem nevědí co draží a za názvem se skrývá vtipná výhra.

Poznají se poslepu?
Hra spočívá v tom, že se jednomu z novomanželů zavážou oči šátkem.
Ženich většinou poznává svou novomanželku podle kotníku nebo lýtka. Mezi hosty se vyberou dobrovolnice (nebo taky někdo z pánů, aby byla větší sranda), které se posadí do řady, mezi ně si sedne taky nevěsta.
Nevěsta může poznávat taky podle kotníku, lýtka, ale většinou poznává podle zadku. :-)
Zábava bez ženicha a nevěsty
Pokud chce nějakou zábavu pro své hosty, když se jdete zrovna fotit, mám pro vás hned několik typů.
Fotokoutek
Oblíbená zábava na svatbách. Můžete vymyslet různé cedulky, rekvizity a věřte, že to hosty zabaví během odpoledne i večera. Je fajn pořídit Instax nebo malou tiskárnu na fotky. Fotky pak můžou rovnou lepit do knihy hostů, nebo si je vzít domů.

Najdi hosta
Hosté si vylosují někoho dalšího z hostů a následně společně plní úkol. Za úkol můžou mít cokoliv, od napsaní přání novomanželům, skládání básničky, puzzlí, nebo vyfotit se ve fotokoutku. Tuto zábavu vymyslela svědkyně s kamarádkou na naší svatbě a máme z ní pár super fotek. Navíc se tak můžou hosté poznat mezi sebou.
Něco podobného je i se svatebními losy, které můžete dát na stůl k jmenovkám nebo si je můžou hosté koupit za symbolickou cenu, stejně jako u tomboly. Na losech bývá buď, že si dají hosté spolu panáka nebo se vyfotí ve fotokoutku.
Další zábavou můžou být různé kartičky, které musí vyplnit, není to nic náročného, hosté můžou vyplnit kdykoliv během dne, nebo právě v delší chvilce, když se zrovna fotíte. 
Kartičky jsou třeba:  jak dobře znáte nevěstu a ženicha? , Přání a rady do manželství, Kde budou novomanželé za rok, za 5 let a za 10 let – u tohoto je třeba připravit 3 dózy nebo krabičky, kde budou hosté vhazovat své odhady. Manželé si na daná výročí, tedy 1., 5. a 10., otevřou schránku a určitě se dobře pobaví nad odhadem svých blízkých. Další může být svatební bingo nebo svatební noviny.

Na svatbu si můžete pozvat třeba karikaturistu, kouzelníka nebo tatéra. Určitě to bude zajímavé zpestření a zážitek. :-)

You may also like

Back to Top